X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

معرفی سایت های برتر قرآنی

جمعه 5 خرداد 1396 ساعت 08:51


**برای دانلود همه درس های کتاب ( ویژه موبایل) کلیک کنید**


( لطفا هر گونه مشکل خود را در نصب و استفاده از نرم افزار به ایمیل darsquranazad@gmail.com   ارسال فرمایید تا سریعا بررسی شود)


پایگاه حوزه

www.hawzah.net/per/q/qdefa.asp`EURL=start/qstart.htm

اینپایگاه به زبان فارسی است و ترجمه های قران از آیت الله مکارم شیرازی ، استاد محمد مهدی فولادوند و یک ترجکه از انگلیسی نیز در آن و جود دارد .

این پایگاه منبع خوبی برتی محققانی استکه می خواهند در موضوعات مربوط به قرآن و علوم قرآنی تحقیق کنند . وجود منابع فراوان از جمله کتاب ، 420 مقاله،معرفی 1000 عنوان پایان نامه ، 40 مورد تلاوت مجلسی و ترتیل شما را از مراجعه  به کتابخانه ها بی نیاز نیکند . 17 نرم افزار قرآنی نیز به اجمال در این پایگاه معرفی شده است .


پایگاه الشیعه(مرکز جهانی آل البیت -ع-)

www.al-shia.com

این پایگاه به هجده زبان از جمله فارسی ، عربی ، انگلیسی و فرانسوی مطالب خود را ارائه کرده است.

در این سات ضمن مشاهده متن قرآن مجید میتوانید در  متن و ترجمه آن جست و جو کنید ترتیل قرآن با صدای پنج قاری مشهورو الاوت مجلسی توسط چهل و نه قاری در اختیار علاقمندان قرار دارد . امکان آموزش روخوانی و حفظ قرآن از طریق اینترنت ، ارئه زندگی نامه کوتاه تعدادی از حافظان و تفسیر نمونه ، تفسیر کوثر ، قات مفسران سیعه و چند کتاب دیگر ، در کنار مقالاتی در همین زمینه ، بخش قران این پایگاه را بسیار غنی کرده است.


منابع قرآن در اینترنت

www.quran.org.uk

یکی از بهترین پایگاه ها در زبان اینگلیسی است که مطالب خود را به صورت موضوعی دسته بندی کرده است . اگرچه مطالب این پایگاه ، در برخی موارد به پایگاه های دیگر پیوند می خورد ، ولی به نظر می رسد بیشتر مطالب از آن خود پایگاه است و دایرهالمعارف نسبتاً کاملی در موضوع قرآن به شمار می آید .


پایگاه اطلاع رسانی مرکز فرهنگ و معارف قرآنی

www.maarefquan.com

این پایگاه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی و شامل فرهنگ موضوعی تفاسیر قرآن ، تفسیر راهنما ، معرفی دایره المعارف قرآن و ... است . این پایگاه به زبان فارسی است .


بنیاد قرآن و عترت

www.bonyad-qoran.com

برخی از عناوین این پایگاه ، که مطالب خود را به زبان فارسی ارائه می کند ، عبارت اند از: معرفی تفاسیر ، اشعار زیبا در وصف قرآن ، احکام قرآن ، پرسش و پاسخ و اخبار مربوط به قرآن .


المرئل

www.reciter.org

در این پایگاه ، که مطالب ان به سه زبان عربی ، انگلیسی و فرانسه ارائه می شود ، از طریق فهرست می توانید سوره دلخواه خود را انتخاب کرده ، پس از مشخص کردن دامنه آن به ترتیل با صدای عبدالباسط ، ابراهیم اخضر ، عبدالله باصر حذیفی ، محمد ایوب و محمود حصری گوش فرا دهید .

قابلیت تکرار ت صد مرتبه وجود دارد .و ضمنا می توانید مدت تلاوت رت میان یک تا صد دقیقه معین کنید . نیز می توان تنظیم کرد که بعد از تلاوت هر آیه مدت معینی توقف کند و بعد ادامه دهد . این قابلیت بیشتر مورد توجه حافظان است . تفاسیر ابن کثیر ، جلالین ، قرطبی در کنار ترجمه قرآن به زبانهای انگلیسی، فرانسوی ، آلمانی ، ترکی، اندونریایی و مالایی در این پایگاه جود دارد.


پایگاه الحکمه

www.alhikmeh.com/guran/index.htm

در این صفحه احادیث بسیار جالبی از امامان معصوم (ع) در باره قرآن ، قرائت قرآن ، حفظ قرآن و .... ارائه شده است . مطالب این پایگاه به زبان عربی است .


اخلاق در اسلام

www.alhikmeh.com/arabic/akhlaq/index.htm

برای استفاده از آیات اجتماعی قرآن در موضوعات اخلاق فردی ، اخلاق خاناوده و اخلاق اجتماعی می توانید به این صفحه از پایگاه الحکمه مراجعه کنید .


پایگاه قرآن کریم

www.holyquran.net

در میان پایگاه های شیعی که به زبان عربی درباره  قرآن عرضه شده اند ، این پایگاه تقریبا پیش قدم بوده است . بیسا جلد تفسر المیزان با قابلیت جست و جو در متن ، بعلاوه تفسیر های تقریب القرآن ، نورالثقلین و مجمع البیان برای اولین بار در این پایگاه بروی شبکه قرار گرفت .


پایگاه الاسلام

www.al-islam.org/allah/index.html

این سایت همانند دیگر موضوعات موجود در ان ، در موضوع قرآن ، سنگ تمام  گذاشته است . مطالب موبوط به قرآن ، اعم از کتاب ، مقاله ، ترتیل ، تلاوت و ... به صورت الفبایی موتب شده است . ترجمه های انگلیسی شاکر ، پیکثال ،و یوسفعلی از قران از مطالب دیگر این پایگاه است که به زبان انگلیسی ارائه می شود.


مرکز اطلاع رسانی غدیر

www.ghadeer.org/qoran/qoran.html

برای مشاهده تفسیرهای المیزان(فارسی)، نمونه و چند کتاب در موضوع تفسیر به صورت موضوعی به همراه تعدای کتاب دیگر درباره قر ان به این پایگاه مراجعه کنید . تفاسیر مذکور که در پایگاه های دیگر وجود دارد از این پایگاه گرفته شده است . این پایگاه به زبان فارسی فعال است .


پرسش و پاسخ

www.nahad.net

برای مطالعه نزدیک به هزتر پرسش و پاسخ در موضوع قر آن ، از پایگاه اینترنتی نهاد رهبری در دانشگاه ها که به زبان فارسی مطالب خود را ارائه می کند ، استفاده کنید .


الشبکه الاسلامیه

www.audio.islamweb.net/islamweb/index.cfm`Efusection=surahlist

برای شنیدن ترتیل قرآن از لحاظ نوع قرائت (قاریان هفت گانه) با صدای قاریان مختلف به این سایت مراجعه کنید. زبان این پایگاه عربی است.


جامعه القرآن الکریم

www.jameatulquran.com

برای اطلاع از فعالیت های موسسه فرهنگی – قرآنی جامعه القرآن الکریم (وابسته به محمد حسین طباطبایی) و نیز آشنایی با حافظان قر آن و زندگی نامه کوتاه آنان ة به پایگاه این مرکز سری بزنید و مطالبی درباره چگونگی آموزش حفظ قرآن مطالعه کنید . جهت استفاده از پاسخ کارشناسان به پرسش های قرآنی خود ، از طریق پست الکترونیکی این پایگاه info@jameatulquran.com  اقدام نمائید . مطالب این پایگاه به سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی ارائه می  شود .


پایگاه المیزان

www.almizan.org

سه جلد از تفسر المیزان به زبان انگلیسی ترجمه شده و در این پایگاه وجود دارد .


شبکه قرآن کریم

www.qurannetwork.com

در این پایگاه که به زبان انگلیسی فعال است امکان دسترسی ماربران به ترجمه قرآن به بیست و دو زبان زنده دنیا فراهم آمده است.


قرآن برای بچه ها

www.quanchildren.com

در این پایگاه که به زبان فارسی فعال است ، می توانید نقاشی های دانش آموزان را در موضوع قرآن مشاهده کنید و نقاشی های کودکان خود را نیز ارسال کنید تا به اسم خودشان در این پایگاه به نمایش گذاشته شود . ضمنا اگر برای آموزش  قرآن به صورت زنه و یا به گفت و گو در موضوعات مختلف قرآنی علاقمند هستید . سری به این پایگاه بزنید.


فجر قرآن

www.fajrequran.com

موسسه فرهنگی انتشاراتی فجر قران امکان آموزش قرائت و حفظ قرآن کریم از طریق اینترنت را با روش ساده برای شما فراهم کرده است . مطالب این پایگاه به زبان فارسی است.


موسسه حافظان قرآن کریم

www.daroltahfiz.com

با عضویت در پایگاه موسسه قرآن کریم می توانید به صورت ماهانه یا هفتگی برنامه لازم را از طریق پسا الکترونیکی دریافت و استفاده کنید .در این پایگاه ، ترتیل قران و تعدلدی  تلاوت کجلسی نیز در دسترس شماست . این پایگاه به زبان فارسی فعال است.


 التفسیر

www.altafsir.com

تعدادی از تفاسیر شیعی از جمله المیزا ن ، قمی ، تبیان ، تفسیر صدرالمتالهین ، فیض کاشانی و تعداد زیادی از تفاسیر اهل سنت ، که در مجموع شامل شصت و چهار عنوان است در این پایگاه به نمایش گذاشته شده است که به ویژه با امکان جست و جو کردن امکان خوبی برای دانش پژو هان را فراهم نموده است . برخی از تفاسیر هنوز فعال نیستند که به تدریج فعال خواهند شد .این پایگاه به زبان عربی و انگلیسی فعال است .


طریق الاسلام

www.islamway.com

ترتیل قرآن با صدای 140 قاری که 17 نفر از آنان قرآن را به طور کامل تلاوت نموده اند . در این پایگاه آمده است . زبان این سایت عربی است.


ترتیل قرآن

نمونه پایگاه هایی که امکان شنیدن ترتیل قرآن را فراهم کرده اند:

www.aviny.com/voice/telavat.htm

www.irib.ir/worldservice/ramezan/quran/kol/list.htm

www.al-shia.com/html/far/main/index.htm`Equran&1

www.ahl-ul-bait.org/quran-final1/index_f.htm

www.salamiran.org/religion/quran

www.imamreza.net/arb/islam/quran/index.htm

www.madressa.net/fx/quran.html

www.resalat.com/index.asp`Est=qruan

www.shiamasjid.com/quran.htm

www.almizan.org/qur’anic/audio%20recitation.html

 

**برای دانلود همه درس های کتاب ( ویژه موبایل) کلیک کنید**نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد